BAŞVURUNUZU YAPIN, SİZİ ARAYALIM!  SEGEM Sertifikanız var mı?

  Tecrübeniz var mı?

  Şehir Sigorta

  şubesi olun, yüksek komisyonlarla hemen kazanmaya başlayın.

  Kalite standartlarından ödün vermeyen, inovatif projelerle her zaman “En İyi Hizmet” ilkesini benimseyen Şehir Sigorta 25 yılık tecrübesi, 25’in üzerinde çalıştığı sigorta şirketi,30’ün üzerinde çalışanı, 350’den fazla ürün çeşitliliği ile  hizmet vermektedir.

  Başvuru yapmak için Sigorta Şube Başvuru Formunu doldurmanız yeterlidir. Sigorta şubeliği hakkında merak ettiğiniz tüm detayları uzmanlarımız sizi aradığında sorabilirsiniz.

  Neden Şehir Sigorta Şubeliği?

  1. Sektörde 25 yıllık deneyime sahip bir Acentenin sigorta şubesi olmak size birçok avantaj sağlayacaktır.
  2. Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinden teklif alma şansını yakalayarak, müşterilerinize birden fazla alternatif sunabilirsiniz.
  3. Güçlü teknik altyapısı sayesinde aynı ekran üzerinden tüm teklifleri 7/24 alır ve zamandan tasarruf edersiniz.
  4. Her biri kendi branşında uzman profesyonel ekip ile çalışma şansını yakalarsınız.
  5. 350’den fazla ürün çeşitliliğine sahip olduğu için müşterilerinize sadece belli branşlarda değil her branşta hizmet verebilirsiniz.

  Sigorta Şubeliği Açmak İsteyenler İlk Etapta:

  • Sigorta sektörünü araştırmalıdır.
  • İyi bir iş planı yapmalıdır.
  • SEGEM belgesini almalıdır.
  • Finansman kaynağını belirlemelidir.

  Sigorta sektörüne aşina mısınız?

  Sıfırdan acente açmakla, şirketlerle anlaşma yapmakla, reklam kampanyaları düzenlemekle uğraşmak yerine güçlü yapısı ve yaklaşık 25 sigorta şirketi ile anlaşmalı olan Önce Şehir Sigorta’dan şubelik alabilirsiniz.

  Şehir Sigorta olarak sigorta sektöründe faaliyet gösterecek şube adaylarına güçlü ve dinamik yapımız ile şube kuruluşundan üretim sürecine kadar destek sağlamaktayız. Acentesi olduğumuz +25 sigorta şirketleri ile şubelerimize birden fazla şirketten teklif alma ve en uygun fiyatı müşterilerine sunma imkanı sağlıyoruz. Sizlerde asgari düzeyde işletme maliyetleri ile kendi işletmenize sahip olup sektördeki yerinizi almak için aramıza katılın.

  Şubelerimize Sunduğumuz Avantajlar
  Anlaşmalı Sigorta Şirketlerimiz
  MERAK EDİLEN VE BİLİNMESİ GEREKENLER

  Sigortacılığı resmi olarak yapmak isteyen kişilerin önünde iki yol bulunmaktadır: Sigorta Acentesi ya da Sigorta Şubesi olmak. Sigorta acente şube arasındaki farklara bakacak olursak;

  Eğer sigortacılığı acente olarak yapmayı düşünüyorsanız öncelikle bir şirket kurmalısınız. Bu şirket gerçek kişi işletmesi , limited şirket ya da anonim şirket olabilir. Şirket kurulumunun ardından levha kayıt işleminizi yapmalısınız.

  Yalnızca buraya kadar bile ortalama 100.000 TL masrafınız oluşacaktır. Levha kaydınızın sonrasında acentelik yapabilmek için sigorta şirketlerine başvurmalısınız. Her bir sigorta şirketinin acente şartlarını sağlamalı ve şirkete belli üretim taahhütleri vermelisiniz. Acentelik başvurunuzun kabul edilmesi halinde ise her bir şirket için en az 60.000 TL teminat yatırmanız gerekecektir. Elinizde az sigorta şirketinin acenteliğinin olması rekabet şansınızı azaltacaktır.

  Eğer sigortacılığı Sigorta Acente Şubesi olarak yapmak istiyorsanız bir şirket kurmanıza gerek yoktur , Yatırım maliyetiniz cebinizde kalır Güçlü bir Sigorta Acentesinin şubeliğini yapmak size direkt olarak bir çok Sigorta Şirketinin acenteliğini kazandıracaktır. Vereceğiniz tekliflerde rekabet şansınız çoğalacaktır. Ayrıca Şubeliğini yaptığınız acentenin alanında uzman teknik kadrosu sizlere her konuda destek sağlayacaktır.

  Sigorta acente şube farkını iyi bir şekilde analiz etmeli , sigorta kariyerinizi buna göre planlamalısınız.

  Acente ve şubeliğin açılabilmesi için gereklilikler aynıdır. Acente açma maliyeti yüksek ve karşılığında yetki alabileceğiniz sigorta şirketi sayısı asgari seviyededir. Ancak sigorta şubeliğinin açılış maliyeti asgari seviyede olup karşılığında sektörün neredeyse tamamına sahip olarak rekabet edebilirsiniz.

  Sigorta şubesi şeklinde faaliyet gösterebilmek için işletmenin faaliyet göstereceği bağımsız bir ofisinizin olması gerekir.

  Sigorta çalışmasını yaptığınız adreste farklı bir ticari işletme kaydı olmamalıdır. Yani, ofisinizi sadece sigortacılık için kullanabilirsiniz.

  2 Yıllık Sigortacılıkla ilgili ön lisans mezunu olup en az 2 yıl sigortacılık yapmak, 4 yıllık lisans mezunu olup en az 1,5 yıl sigortacılık yapmak veya 4 yıllık sigortacılıkla ilgili bölümlerden mezun olmak şube müdürü vasfı için yeterlidir.

  Sigortacılık Eğitim Merkezinin düzenlemiş olduğu teknik personel sınavını kazananların sahip olduğu sertifikadır. Şube Müdürünün SEGEM sertifikası olmalıdır.

  Portföyünüz ve planlarınız ölçeğinde bir değerlendirme yapılarak girişiminizi hızlandırabiliriz.

  Acente: Ticarî mümessil, ticarî vekil, satış memuru veya müstahdem gibi tâbi bir sıfatı olmaksızın bir sözleşmeye dayanarak muayyen bir yer veya bölge içinde daimî bir surette sigorta şirketlerinin nam ve hesabına sigorta sözleşmelerine aracılık etmeyi veya bunları sigorta şirketleri adına yapmayı meslek edinen, sözleşmenin akdinden önce hazırlık çalışmalarını yürüten ve sözleşmenin uygulanması ile tazminatın ödenmesinde yardımcı olan kişidir,

  Sigorta acentesi açmak isteyenlerin ilk olarak. Tüzel kişi veya Gerçek kişi olarak acente kurmak ve Ticaret Sicil, Vergi kaydı gibi tüm resmi süreçleri tamamlamaları gerekmektedir.

  Acente kuruluş işlemi tamamlandıktan sonra Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Acenteleri servisine aşağıda belirtilen evraklarla levha kaydı yapılması için müracaat edilmesi gerekmektedir.

  Acentelik levha kaydının yaptırılması zorunludur. 2023 yılı için Levha kayıt ücreti 63.000 TL’dir 2024 yılı Ocak ayı  içinde  yeniden değerleme oranını  ile birlikte bu tutar  artacaktır.

  Levha kaydı yaptırdıktan sonra hangi sigorta şirketlerinin acentesi olunmak isteniyorsa o şirketlere müracaat edilmesi gerekmektedir.

  Sigorta şirketleri, sigorta acentesi açmak isteyen kişilerde bazı özellikler aramaktadır. Bunlardan bazıları; portföy, portföy dağılımları gibi kriterler olarak gözlemlenmektedir.

  Günümüz teknolojisine uygun bir yazılım altyapısı ve gerekli olan operasyonları yürütebilecek yeterli sayıda tecrübeli teknik personeli olan broker veya acentelerin daha yaygın bir satış ağı kurmak ve sigorta potansiyeli olan her bölgedeki sigortalılarla doğrudan iletişim kurmak amacıyla, mesleğinde uzmanlaşmış yerel iş ortaklarıyla merkez dışı teşkilatlanma için sigorta şubesi açmasıdır.

  Sigorta şubesi açmak, Teknik personel şartlarına haiz, sigorta şubesi müdürü olmak için gerekli olan, aşağıda yazılı eğitim ve mesleki deneyim sahibi kişiler, işlerini büyütmek ya da kendi işlerini yapmak için şubeli yapıda çalışan acentelere müracaat ederek şubelik başvurusunda bulunurlar.

  Sigorta şubesi açmak için şube yetkilisinin bazı şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Bu şartları karşılayan kişiler sigorta şubesi açabilir ve yüksek kazanç elde edebilir. Sigorta şubesi açarken şube müdürünün aynı zamanda teknik personel şartlarını taşıması ve belirli bir eğitim seviyesi ve mesleki deneyime sahip olması gerekmektedir.

  Kalite standartlarından ödün vermeyen, inovatif projelerle her zaman “En İyi Hizmet” ilkesini benimseyen Şehir Sigorta 25 yılık tecrübesi, 25’in üzerinde çalıştığı sigorta şirketi, 30’un üzerinde çalışanı, 350’den fazla ürün çeşitliliği ile  hizmet vermektedir.

  1. Sektörde 25 yıllık deneyime sahip bir Acentenin sigorta şubesi olmak size birçok avantaj sağlayacaktır.
  2. Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinden teklif alma şansını yakalayarak, müşterilerinize birden fazla alternatif sunabilirsiniz.
  3. Güçlü teknik altyapısı sayesinde aynı ekran üzerinden tüm teklifleri 7/24 alır ve zamandan tasarruf edersiniz.
  4. Her biri kendi branşında uzman profesyonel ekip ile çalışma şansını yakalarsınız.
  5. 350’den fazla ürün çeşitliliğine sahip olduğu için müşterilerinize sadece belli branşlarda değil her branşta hizmet verebilirsiniz.

   

  Sigorta Şubeliği Açmak İsteyenler İlk Etapta:

  • Sigorta sektörünü araştırmalıdır.
  • İyi bir iş planı yapmalıdır.
  • SEGEM belgesini almalıdır.
  • Finansman kaynağını belirlemelidir.

  Şube Müdürü Olabilmek İçin Gerekli Şartlar:

  • SEGEM belgesi sahibi olmak gerekmektedir.
  • Eğitim ve mesleki deneyim şartları:
  • 4 yıllık yüksek öğretim kurumları (sigortacılıkla ilgili bölümler) mezun olan kişilerden sektör tecrübesi aranmamaktadır.
  • Herhangi bir 4 yıllık yüksek okuldan mezun olanlar için 1 yıl 6 ay sektör tecrübesi aranmaktadır.
  • 2 yıllık sigortacılık bölümünden mezun olan kişilerden 2 yıl sektör tecrübesi aranmaktadır.
  • Arşiv kayıtlı Sabıka kaydı bulunmaması gerekmektedir.
  • Daha önce iflas ya da konkordato ilan etmemiş olmalıdır.

  Yukarıda belirtilen mesleki deneyim şartları, broker ve sigorta acentesi gibi sadece sigorta faaliyetiyle iştigal etmek zorunda olan sigorta dağıtım kanallarında çalışıldı ise, çalışma süresinin belgelenmesi şartıyla mesleki deneyimden sayılır. Banka gibi sigortacılıkla birlikte diğer iş ve işlemleri de yapan kurum ve kuruşlarda geçen mesleki deneyim süresi SEGEM Belgesi alındıktan sonraki tecrübeleri kapsamaktadır. SEGEM belgesi olmayanlar, yıl içerisinde açılan SEGEM sınavlarını takip edebilirler. Açılan SEGEM sınavlarına müracaat ederek, SEGEM belgesini alabilirler.

  Sigorta Şubeliği ve Sigorta Acenteliği Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Acente açarsanız, 6 ay içerisinde en az bir sigorta şirketinden acentelik almanız gerekmektedir. Aksi durumda sigortacılık levhasında kaydınız dondurulacaktır. Şehir Sigorta şubesi olarak faaliyete başlandığı takdirde 25’den fazla sigorta şirketi seçeneğine sahip olursunuz. Şube açarken bu avantaj da müşterilerinize farklı şirketlerden çok daha fazla teklif verebilmenize olanak sağlayacaktır.

  Sigorta acenteliğinde, portföy büyüklüğünüzün yeterli olmaması durumunda çok sayıda sigorta şirketinden acentelik alma imkanı bulunmamaktadır. Bundan dolayı acenteliğiniz olmayan şirketlerin ürünü için teklif sunamayacağınızdan dolayı rekabet imkanınız yok denecek kadar azdır. Sigorta Acente Merkezi Şubesi güçlü yeterli teknik personeli ve teknolojik donanımı olması sebebi ile çok sayıda sigorta şirketi ile çalışabilmektedir. Aynı ekranda çok sayıda şirketten hızlıca teklif oluşturabilmektedir. Sigorta şirketleriyle merkez ekibinin sürekli temas halinde olması ve yüzbinlerce poliçe işlemi yapılıyor olmasından dolayı ihtiyaç anında sigorta şirketleriyle doğrudan iletişim kurulabilmektedi

  Sigorta acentesi açmanız durumunda acentesi olduğunuz şirketin o işe teminat vermek istememesi durumunda kârlı olabilecek bazı işleri kaçırabilirsiniz. Sigorta şubeliğinde ise müşterilerinize birden fazla seçenek sunabileceğiniz için bu oran düşecektir.

  Acentelik alınacak her sigorta şirketine, şirketin talep ettiği tutarda teminat verilme zorunluluğu vardır.

  Acentelikte yasal yükümlülüklerin tamamı (vergi beyanı ve ödeme, yasal defterlerin tutulması, SGK bildirimlerinin verilmesi, bordroların yapılması, v.b.) acenteler tarafından yapılmak zorundadır ve ciddi maliyetleri vardır. Şube olunması durumunda tüm bu yükümlülükler merkez ofis tarafından yerine getirileceği için bu operasyonlar ve maliyetler için şubenin doğrudan bir ilişkisi olmayacaktır.