Konut Sigortası

Konut sigortası, sizi ve ailenizi evinizde meydana gelebilecek birçok riske karşı teminat altına alan önemli bir üründür. Yangın, deprem, yıkılma, kira kaybı, sel, hırsızlık ve daha birçok riske karşı evinizi güvence altına almak için konut sigortası sahibi olmalısınız.

Eviniz DASK ile güvence altında olabilir, ama zorunlu deprem sigortası tek başına evinizi korumaya yetmez. Depremin yanı sıra eviniz her gün hırsızlık, su basması, fırtına, yangın, vb. gibi birçok riskle karşı karşıyadır. Eviniz, evinizdeki kıymetli varlıklar ve eşyalar için konut sigortası da yaptırmalısınız.

Konut sigortası sahibi olmak için yapmanız gereken şey oldukça basit. Şehir Sigorta’ya online başvuruda bulunmanız yeterli. En iyi konut sigortası teklifini almak için hemen formu doldurarak talepte bulunabilirsiniz.

Şehir Sigorta’nın anlaşmalı olduğu Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin geniş ürün yelpazesi arasından ihtiyacınıza en uygun paketleri içeren karşılaştırmalı, size özel konut sigortası teklifini sadece bir form doldurarak talep edebilirsiniz.

Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.  Anlaşmalı Sigorta Şirketlerimiz
  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Konut sigortası, sizi, ailenizi ve evinizi meydana gelebilecek birçok riske karşı teminat altına alan önemli bir üründür. Yangın, deprem, sel, fırtına, hırsızlık, yıkılma, kira kaybı ve daha birçok riske karşı evinizi ve eşyalarınızı güvence altına almak için konut sigortası sahibi olmalısınız. Bu poliçe ile eviniz için tam koruma sağlayabilirsiniz. Ailenizde huzur ve güvenlik içinde yaşamanız için geniş teminat içeren konut sigortası, tek poliçede çok sayıda riske karşı koruma sağlar.

  Konut sigortası zorunlu değildir, ancak hayatınız boyunca çalıştığınız kıymetlere gelecek zararlara karşı önemli bir ihtiyaçtır. Kanunen belirlenen limitler dahilinde deprem sonrasında yaşanan bina hasarlarını teminat altına alan zorunlu deprem sigortası DASK ile evinizi teminat altına alır. Ancak DASK sigortası, sadece deprem için belirli limitler dahilinde geçerli bir üründür. Evinizdeki kıymetli varlıklar ve eşyalar için zorunlu deprem sigortasının yanı sıra konut sigortası da yaptırmalısınız. Böylelikle eviniz hem deprem hem de diğer tüm risklere karşı kapsam altında olur.

  Konut sigortası, geniş teminatlar sunan özel bir poliçedir. Dolayısıyla hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ancak size sunulacak bilgilerin de size, ihtiyaçlarınıza ve konutunuza özel olması gerekmektedir. Konut sigortası hakkında bilgi almak için teklif formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Formu doldurduktan sonra size özel hazırlanmış olan sigorta teklifinizle beraber konut sigortası hakkında tüm bilgileri Şehir Sigorta size verecek ve tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

  Yaşamımızda çok önemli bir yere sahip olan evimiz pek çok riskle karşı karşıya. İster hırsızlık, yangın gibi insan temelli faktörler olsun isterse deprem, fırtına, sel baskını gibi doğal faktörler olsun evimiz için ciddi tehdit oluşturmakta. Tüm bu risklere karşı evimizi, eşyalarımızı ve ailemizi güvence altına almanın en uygun yolu Konut Sigortası.

  Konut sigortası; yangın, sel-su baskını, fırtına, kara/hava/deniz taşıtları çarpması, dumanın yol açtığı zararlar, yer kayması, terör, kar ağırlığı ve civarınızda yaşanarak sizin için tehdit oluşturabilecek grev, lokavt, halk hareketleri ve kötü amaçlı eylemler gibi durumları kapsamı altına alır. Oluşabilecek tüm kayıplarınızı teminatlar dahilinde karşılar.

  Konut Sigortası kapsamında bunların yanı sıra Acil Durum Hizmetleri de sunulur, bu hizmetler:

  • Acil durumlarda faturalarınızın ödenmesi
  • Ferdi kaza
  • Konutunuzun korunması
  • Bir yakınınızın ciddi hastalığı ya da vefatı halinde ikametgahınıza dönüşünüzün sağlanması
  • Konutunuza tıbbi yardım desteğinin sağlanması
  • Cam Kırılması
  • Olası bir kaza durumunda konutunuza araç çarpması sonucu oluşacak hasarlar
  • Tesisatta meydana gelen arızalar
  • 16 yaşın altındaki çocukların, akrabaların yanına refakatçi eşliğinde nakli danışmanlık hizmetleri
  • Yangın ve patlamada mali sorumluluk
  • Elektrik hasarları

  Şehir Sigorta olarak, sizi dinler ve ihtiyaç duyduğunuz tüm ek teminatları sizinle birlikte belirleyerek size en uygun ve geniş kapsamlı konut sigortası teklifini hazırlarız. Türkiye’nin en güvenilir sigorta şirketleri arasından size en cazip teklifi sunarız. Size özel hazırlanacak teklifi almak için hemen formu doldurun. Ayrıca, 444 0 722 numaralı telefonu 7/24 arayarak da bize sorularınızı yöneltebilir, teklif talebinde bulunabilirsiniz.

  Konut sigortası sahibi olmak için öncelikle formu doldurarak online başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Vereceğiniz bilgilere bağlı olarak size özel bir teklif hazırlanır. Kararınızı olumlu olduğu takdirde takip eden süreçte poliçenizin hazırlanabilmesi için sizden tapu, konutun metrekaresi, kira sözleşmesi gibi bazı belgeler ve bilgiler talep edecektir.

  Bu süreci en kolay ve doğru sigortaya sahip olarak atlatmak için konut sigortanızı Şehir Sigorta’dan yaptırın, sigortalı olduğunuz sürece kesintisiz müşteri hizmetinin keyfini yaşayın.

  DASK sigortası, sadece deprem için belirli limitlerle sadece bina için geçerli bir üründür. Evinizdeki kıymetli varlıklar ve eşyalar için zorunlu deprem sigortasının yanı sıra konut sigortası da yaptırmalısınız. Başka bir deyişle, deprem neticesinde ortaya çıkacak hasarlarda DASK poliçesi kapsamında verilen teminatlara konut sigortası yaptırarak ek teminat elde edebilirsiniz. Böylelikle tam güvence sağlamış olursunuz.

  Konut sigortası hem evinizi hem de eviniz içindeki mallarınızı koruma altına alır. Yangın, deprem, yıkılma, kira kaybı, sel, hırsızlık ve daha birçok riske karşı konut sigortası poliçe sahibi olarak önlem almış olursunuz. Ayrıca talebiniz halinde poliçenize ek teminatlar da dahil edilir. Şehir Sigorta olarak ihtiyaç duyduğunuz tüm ek teminatları sizinle birlikte belirleyerek size en uygun konut sigortası teklifini hazırlarız. Size özel hazırlanacak teklifi almak için hemen formu doldurun.

  Poliçenizi yaptırdığınızda size poliçenize ait tüm genel özel şartlar poliçenizin ekinde verilecektir.

  Eşyalarınız için belirlenecek sigorta değeri, konut sigortası poliçesine imza attığınız tarihten itibaren yenilerinin sağlanması için ödenecek tutardır. Konut sigortası dahilindeki eşya sigorta değerinin hesabında herhangi bir sebeple (eskime ve aşınma gibi) bir indirim söz konusu olmayacaktır.

  Konutunuzda veya işyerinizde poliçe kapsamında bir hasar meydana geldiğinde öncellikle bu istenmeyen durumun ortadan kalması ve saptanması için itfaiye, karakol gibi yetkili birimlerin haberdar edilmesinin hemen ardından 444 0 722 numaralı hattı arayarak ihbarda bulunmalısınız. Olay mahalline eksper gönderimi için ihbarda bulunmak yeterlidir. Bunun ardından size hemen eksper atanacak ve hasarın yol açtığı zararın saptanması için evinizi ziyaret edecektir.

  Bunun ardından yapılacak değerlendime sonrasında poliçe kapsamında gerçekleşmiş bir hasar ise hasar ödemeniz yapılacaktır.alı hattı arayarak ihbarda bulunmalısınız.

  İlgili sigorta poliçesi ile ilgili tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz. 444 0 722