Evcil Hayvan Sigortası

Onlar bizim minik dostlarımız, onlar ailemizin birer üyesi…

Sevdiklerimizin bugününü ve geleceğini nasıl düşünüyorsak minik dostlarımız, kedi ve köpeklerimizi de öyle düşünürüz. İşte onların başına gelebilecek her türlü sağlık probleminde yanınızda olacak Pati Sigortası‘nın anlaşmalı veteriner hekim ağı, teminat kapsamı ve ekonomik fiyatı ile kedi ve köpekleriniz yaramazlık yaparken sizin içiniz rahat olacak.

MİNİK DOSTLARIMIZ DA ŞEHİR SİGORTA İLE GÜVENCE ALTINDA!

Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.  Anlaşmalı Sigorta Şirketlerimiz
  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Evcil hayvan sigortası fiyatları satın aldığın ürüne ve sigorta şirketine göre değişmektedir. Poliçelerin teminat limitleri, ek hizmetlerin kapsamı ürünlerin fiyatlarını etkilemektedir.

  Evcil hayvan sigortasında genelde yılda bir kez ücretsiz olarak sunulan ek hizmetler vardır. Anlaşmalı veteriner kliniklerde ücretsiz olan ek avantajlardan yararlanılabilir. Ek avantajlar sigorta şirketlerine göre kapsam açısından değişmektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için sigorta şirketiyle görüşerek en güncel bilgiyi alman gerekmektedir. 

  Kedi veya köpeğin için muayene, bakım veya indirim olanakları sunan ek hizmetlerden bazıları şöyledir:

  • Yılda bir kez ücretsiz olarak veteriner muayenesi
  • Yılda bir kez ücretsiz olarak göz ve kulak temizliği
  • Yılda bir kez ücretsiz olarak tırnak kesimi
  • Mikroçip takılması hizmetinden indirim olanağı
  • Köpekler için eğitim hizmetlerinde indirim avantajı

  Evcil hayvan sigortası anlaşmalı veterinerler her sigorta şirketine göre değişebilir. Bu nedenle şirketlerin web sitelerinden ya da telefonla arayarak güncel anlaşmalı veteriner hekimler hakkında bilgi alabilirsin. Poliçedeki teminat kapsamına göre anlaşmalı kurumlardan yararlanabilirsin.

  Evcil hayvan sigortasında anlaşmalı/anlaşmasız veterinerlik uygulaması değişkendir. Kimi sigorta şirketlerinde tüm poliçe teminatları için anlaşmalı veteriner hekimlerine gitme şartı vardır. Bazı sigorta şirketlerinde ise acil tedavi kapsamındaki tedavileri için anlaşmasız veterinerlerden de hizmet alınabilir.

  Fakat ücretsiz ek hizmetler ve ek teminatlar için anlaşmalı veterinere götürme şartı uygulanır. Bu şartlar sigorta şirketine göre değişebildiği için direkt şirketi arayarak bilgi alabilirsin.

  Pet ürünlerinde bekleme süresi sigorta şirketlerinin özel şartlarına göre değişkendir. Bazı sigorta şirketleri acil tedavi teminatında 24 saat gibi kısa bir bekleme süresi uygularken, bazıları 15 gün gibi bir süre bekleme süresine tabi tutar.

  Acil durumlar dışındaki teminatlarda ise daha uzun bir bekleme süresi uygulanabilir. Acil olmayan bu teminatlar için 60 gün ila 90 gün arasında bir bekleme şartı vardır. Bu süreç geçince sigortadan yararlanmaya başlayabilirsin.

  Pati sigortası için evcil hayvana çip takırma işlemini bazı sigorta şirketleri zorunlu tutar. Şirketin anlaşmalı olduğu veterinerlerde hizmet alınması için sigorta yaptırmadan önce ya da poliçe satın alınır alınmaz takılması şart koşulur. Bazı sigorta şirketlerinde ise evcil hayvan sigortası yaptırmak için çip zorunluluğu yoktur. Her iki uygulamada da önceden çipi olan evcil hayvanların çip numarası ve bilgileri sigorta şirketine bildirilmelidir. 

  Evcil hayvanların doğuştan gelen rahatsızlıkları veya kalıtsal hastalıkları poliçe kapsamında değildir. 

  Kedi ve köpeklerin rutin oldukları sağlık aşıları evcil hayvan sigortası kapsamında değildir. Aynı zamanda iç ve dış parazit ilaç/aşıları da poliçe dışı tutulur.

  İlgili sigorta poliçesi ile ilgili tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz. 444 0 722